V prípade akýchkoľvek otázok alebo záujmu o kurz volajte 0907 705 950.
Cenné rady a radosť rozdávam aj na  facebooku.

Starého psa novým kúskom nenaučíš... Alebo áno?

28.04.2018

Je to neodvratné. Každý sa s tým musí zmieriť. Každý jedného dňa objaví v zrkadle prvú vrásku či šedivý vlas. Každý si raz nostalgicky povzdychne nad pesničkou z mladosti. Každý sa raz pristihne pri tom, ako si pomyslí ( a mnohí to i vyslovia nahlas): „ To za našich mladých čias...“

Žijeme v časoch, keď sa stalo pomaly existenčnou nevyhnutnosťou starať sa o seba. Kaderníčka a sady kozmetických prípravkov v kúpeľni sú dnes už samozrejmosťou, pravidelný pohyb a zdravá strava sa stali súčasťou životného štýlu mnohých z nás. Rozmaznávame svoje telá rôznymi wellness procedúrami, tí odvážnejší sa neboja podstúpiť aj rôzne radikálne zákroky na ceste za zdravým a dobre vyzerajúcim telom.  Našim cieľom je žiť čo najdlhšie v čo najlepšej kondícii.

O telo je teda postarané. Niektorí už postúpili i ďalej a starajú sa i o svoju myseľ a dušu. Hľadáme naplnenie v Bohu, chodíme do prírody, meditujeme, vychutnávame si okamihy prítomnosti prostredníctvom mindfulness, podstupujeme psychoterapie, hltáme knihy o šťastí, efektívnej práci a plnohodnotnom živote.

Zostáva tu však ešte niečo, čomu mnohí zatiaľ nevenujú pozornosť a čo sa môže stať prekážkou na našej ceste za plnohodnotným životom aj vo vyššom veku – kultivácia nášho mozgu a pamäte.

Žijeme v časoch, v ktorých sa treba neustále niečo učiť, skúšať nové veci, prispôsobovať sa novinkám. Svet sa vďaka dostupným možnostiam cestovať a používať technológie zmenšil a zrýchlil. Informácií pribúda a my mám s pribúdajúcim vekom pocit, že strácame schopnosť učiť sa, pamätať si, vyhodnocovať, triediť.

Z nejakého dôvodu medzi ľuďmi pretrváva mýtus, že to tak musí byť. Pamäť sa vekom zhoršuje. Učenie ide ťažšie. Starého psa novým kúskom nenaučíš. Bodka. Je to ale skutočne tak?

Ešte pomerne nedávno sa verilo, že v dospelom veku je už mozog orgánom, ktorý sa nemôže rozvíjať a meniť. Pred nejakým časom sa však začalo veľa hovoriť o neuroplasticite mozgu aj vo vyššom veku. Veda dokázala, že neurotransmitery – akísi chemickí poslovia v mozgu –  môžu pôsobiť do vysokého veku a pomáhať vytvárať prepojenia v mozgu.

Preto chcem pozvať všetkých – starších i mladých – nehádžte flintu do žita a tak, ako sa staráte o svoju telesnú stránku, hľadajte cesty, ako dopriať „fitness“ aj svojmu mozgu.

Všetkým, ktorí chcú na sebe pracovať, ponúkneme v blízkom čase jednorazové wokrshopy, ktoré vás naučia rôzne techniky na rozvoj pamätetréning mozgu. Pripravujeme aj dlhodobé kurzy angličtiny, ktoré okrem rozvoja jazyka budú rozvíjať aj vaše pamäťové a kognitívne schopnosti.

Mgr. Anna Jančová
Ďalšie moje blogy

Krátko o mne

Pri výučbe angličtiny používam netradičné metódy vyučovania, pretože efektívne sa učiť môžete len vtedy, ak sa učíte s radosťou, v príjemnom prostredí, intenzívne, prostredníctvom tém a aktivít, ktoré vás zaujímajú a bavia. Neustále sa vzdelávam, sledujem najnovšie trendy, zúčastňujem sa konferencií v mnohých európskych krajinách. Viac ako 20 rokov zdokonaľujem angličtinu klientov tak, aby boli schopní komunikovať v bežných životných situáciách, ale aj v oblastiach, ktoré si zvolia.

Nájdete ma

Ul. miestneho priemyslu 561
029 01 Námestovo

© 2021 Anna Jančová - učiteľka angličtiny | Všetky práva vyhradené | tvorba web stránok INCUBEMEDIA